Jak si vybrat TY nejlepší svatební šaty.

Když se řekně svatba, skoro každé ženě, holčičce, slečně se jako první vybaví šaty. Každá z nás se aspoň jednou v životě zasnila nad představou svých svatebních šatů… hmm… jaké by měly být…

Už od dětství máme my holčičky určitou představu o svatbě a svých budoucích šatech. Většinou se podobají šatům princezen. Krajkové, nadýchané, s dlouhou vlečkou a závojem.

Jak rosteme a vyvíjíme se, naše představy se mění. Já měla ve svých třinácti letech černé období. Černou miluju do teď, ale s kombinací jiných barev. Tenkrát sem ale na sebe nezvala jinou barvu. Černá a zase černá. A představa mých svatebních šatů byla jasná. Dlouhé, jednoduché a černé.

Postupem času se mé představy měnily. Hlavně kvůli tomu, jak se měnila má postava. Nikdy jsem nebyla hubeňour a do princezny jsem měla taky celkem daleko. Jak postavou, tak i chováním :). Jednu dobu jsem své tělo nesnášela natolik, že jsem pochybovala, že by si mě někdy vůbec nějaký chlap vzal. Naštěstí toto období netrvalo moc dlouho. Né, že bych výrazně zhubla, ale začala jem se mít víc ráda. A pochopila jsem, že vdavky nejsou jen pro princezny.

Když jsem byla požádána svým nyní již manželem o ruku a začala jsem si v hlavě kreslit, jak by měla svatba vypadat, mé šaty neměly jasnou podobu. Jen jsem věděla, že bych ráda svou lásku k černé barvě do svých šatů zakomponovala.

Člověk by si řekl, že svatby ve 21. století začínají být celkem extravagantní. Už dávno se nevdávají ženy pouze v bílých šatech. Tak by to neměl být problém, najít ty pravé s černým prvkem.

Jenže to jsem se zmýlila, bylo to skoro nemožný úkol. Chvilkama jsem si myslela, že si je nechám ušít na míru. Vyřeším tím svou malou a baculatou postavu a bude na nich černý doplněk přesně tam, kde chci. Ale cena šatů na míru mě vrátila pěkně na zem, zpět k půjčovnám.

Po hodinách brouzdání na internetu, jsem se musela smířit s tím, že budou jen bílé a že si třeba vezmu černou stužku a někam si ji přivážu.

Z každé půjčovny šatů jsem si vypsala své favority a s holkama jsme vyrazily na průzkum.

Holky, pokud máte, tak jako já, představu, že přijdete s kamarádkami do salónu, kde vás už ve dveřích budou vítat minimálně dvě profesionálky. V rukou tác se šampaňkým a jahodami. A milým úsměvem na tváři, budete hodně zklamané.

Filmové salóny jsou kouzelné a krásně zkreslené, realita je jiná. Ve většině si vás nikdo nevšimne, i když jste objednané. Šaty, které jste si vybrali na jejich stránkách nemají, nebo nejsou ve vaší velikosti, i když na internetu byla vaše velikost uvedena.

Ale nenechte se odradit, nenechte si zkazit den. Užijte si to i tak. Nejste na to sami, máte s sebou kamarádky, které se o vás postarají. A věřte, že se u toho dá zažít spousty srandy, a nakonec je výhoda, že si vás nikdo nevšímá :).

Hlavní je mít aspoň nějakou představu. A co je podle mě nejdůležitější? Abyste se v šatech cítily dobře. Aby to byly TY šaty. ŽÁDNÝ KOMPROMIS. Necítíš se? Zkus další.

Než přijdete do salónu, zkuste si odpovědět na různé otázky.
– Jaký styl svatby budete mít?
– Jakou délku a bravu chcete?
– Maximální cena za jakou si šaty chcete půjčit?
– Chcete vlečku, závoj?
– Šaty mají být krajkové nebo hladké?
– S krátkým rukávem nebo dlouhým?
– Na ramínka, zavazování dozadu, nebo jen korzet bez ramínek?

Je spousty otázek, podle kterým se dají určit vaše svatební šaty. Ale nepropadejte panice, pokud neznáte odpovědi na všechny, nebo pokud nemáte zcela jasný názor. Je to hodně o pocitu a o prvních šatech, které si vyzkoušíte. Podle nich zjistíte, zda vám ten a ten styl sluší a sedí. Zda se vám víc líbí champagne, slonovinová bílá a nebo krémová barva. Zda chcete velkou sukni, a nebo se lépe cítíte v jednoduchých hladkých uplých šatech.

Máte čas a nemusíte se rozhodnout hned. Nenechte na sebe tlačit. A hlavně si do toho nenechte moc mluvit. Dobře míněné rady od kamarádek jistě poznáte. Nejdůležitější je váš pocit spokojenosti. Když se poprvé uvidíte v zrcadle, měla byste být spokojená a mít pocit: Ano, TO JSOU ONY, v těch se vdám!

A nezapomeňte.

Šaty jsou obrázkem nás samotných.
Zrcadlí naše pravé já.

A jak to dopadlo s mými šaty?

Po náročném hledání, kdy mi v různých salónech dávali na hlavu pytel, abych jim při oblékání nějak neponičila šaty, jsem zašly do posledního salónu, do kterého jsem vkládala největší naděje. A nakonec jsem je našla, byly tam. Jediné svatební šaty s černým doplňkem, v mé velikosti a střihem, který mi sedí. Prostě osud.

Ty vaše na vás taky někde čekají. Věřte tomu.

                                                                                                                                      Hanča

Měla jsem dokonalou svatbu, ale přípravy byly stres. Dnes jsem specialistka na koordinaci svateb. Ukážu vám, jak mít svatbu snů a přípravy si užít tak, že i na ně budete vzpomínat roky. Můj příběh si přečtěte zde >>